Tarihe Yön Veren Kadınlar Güçlü Kadınlar

Sıradaki içerik:

Tarihe Yön Veren Kadınlar Güçlü Kadınlar

sv

Aşırı Kilo Verdiren Besinler Nelerdir ?

277 okunma — 18 Şubat 2022 00:53

Sevgili kadınlar ne yazık ki bir çoğu hanımlar;doğumdan sonra, fazla yemekten veya çeşitli sağlık problemlerinden;ötürü kilo alır ya da kilo almaya meyillidir. Bu alınan kiloların hem sağlık açısından hem de estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü yaratması kadınları çeşitli yollarla kilo verme çabalarına sürüklemektedir. Kimi kadınlar tıbbi veya kimyasal yöntemlere başvururken kimisi ise sağlığından ödün vermeyip doğal yöntemlere başvururlar. Şimdi yazacağımız makalede doğal yollarla kilo verirken kullanabileceğiniz besinleri siz değerli okuyucularımıza önereceğiz.Balık yemek özellikle yağlı balıklar somon, sardalye ve ton balığı yemek içerdiği OMEGA 3 yağ asitleri vücut yağını yakmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca deniz ürünleri açlığı bastırır, kalp ve beyin gelişimini destekler.

Sebzeler

Aşırı Kilo Verdiren Besinler

Brokoli, Brüksel lahanası, karnabahar gibi koyu renk yapraklı sebzeleri kalorileri düşüktür;bu yüzden kilo vermede oldukça etkili bir rol oynarlar. Ayrıca probiyotik açısından zengin olan ;soğan, muz, kuşkonmaz ve baklagillerin bağırsak bakterileri için sağlıklı olduğundan dolayı kilo vermeye yardımcı besinlerdir. Elma; kilo vermede sebzeler kadar meyveler de oldukça etkilidirler. Su içeriği ve lif bakımından zengin olan elma hem maliyeti hem de süper taşınabilirliği sayesinde;her an elimizin altında bulunan harika bir besindir. Ayrıca elma yemek cilde parlaklık verir ve cildin güzelleşmesini sağlar. Özellikle elmayı kabuğuyla birlikte yemek oldukça faydalıdır. Bu arada sabahları bir adet elma yemek bir fincan kahveden daha uyarıcı bir etkiye sahiptir.

Kuru Yemişler

Kuruyemişler

Kuru yemişler, besleyici olma ve bünyesinde zengin lif, yağ ve protein barındırma sebebiyle doyurucu bir etkiye sahiptiler. Protein açısından zengin olan yumurtanın farklı pişirme türlerinin olması kilo verme planında yumurtayı harika bir atıştırmalık haline getirmektedir. Yulaf ezmesi, tok tutma gücü oldukça yüksek olduğu için yemeği fazla kaçırmaya engel olmaktadır. Yoğurt, karın çevresindeki yağlanmayı engellemekte ve uzun süre tok tutmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca yemeklerden 30 dakika önce yenilen bir porsiyon yoğurt, o öğünde daha az yemeyi sağlamakta ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Ekmek

Lor peyniri, yağ oranı ve enerjisi düşük olmasına karşın proteini oldukça yüksek bir peynir çeşididir. Protein hacminin ve tok tutma seviyesinin yüksek düzeyde olması kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Tarçın, kan şekerini düzenleyici özelliği kilo kaybı üzerinde oldukça etkilidir. Tarçının çay şeklinde demlenerek tüketilmesi hem tokluk hissi yaratmakta hem de ani şeker krizlerini önlemektedir. En önemlisi de kesinlikle su içmek ihmal edilmemelidir. Çünkü su hayatımızda çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden gün içinde olabildiğince fazla su tüketilmelidir. Sevgili kadınlar kilo verme amacıyla aç kalmak ve sağlığı kaybetmek kesinlikle tarihe karışmış durumdadır. Profesyonel bir destekle beraber doğru bir diyet programı, düzenli spor, düzenli ve dengeli beslenme ile birlikte doğru bir süre zarfındaçok doğru bir şekilde fazla kilolar verilecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli