Sağlıklı Beslenme Ve Diyet Önerileri

Sıradaki içerik:

Sağlıklı Beslenme Ve Diyet Önerileri

sv

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

298 okunma

Evet sevgili kadınlar saçlarımız her şeyimiz.Binbir zahmetle uzattığımız saçlarımız ne yazık ki bazen;stresten bazen de şekil vermekten dökülmekte ya da fazlasıyla yıpranmaktadır.Güzellik merkezlerine yüzlerce lira verip;bir nebze de olsa saçlarını kurtarabilen bireyler var elbette. Fakat maalesef bu herkes için mümkün olmayabiliyor.İşte tam da bu noktada sizlere evde hem basit;hem daha az külfetli hem de saçlarınızı mükemmel gösterebilecek yöntemler önereceğiz.Biliyorsunuz ki saç bakımı hem kadınlar hem erkekler için çok önemli bir noktadır.Çünkü bakımlı saçlar dış görünümü iyileştirir;özgüveni arttırır ve kişiye kendini iyi hissettirir.

Saç Bakımı Şefkat Gerektirir

Yapmanız Gerekenler

‌Burada ilk ve en önemli konu saçların temizliğidir. Fakat saçları temizlerken saçları yıpratmayacak sağlıksız bir hale getirmeyecek yöntemler uygulanmalıdır. Bu nedenle doğru bir şampuan seçmek çok önemlidir. Örneğin, yağlı görünümde olan bir saç için nemlendirici etkisi olan bir şampuan kullanmak maalesef etkisiz olur. Bu yüzden doğru şampuanı seçmek için saçlarımızı iyi tanımalı ve ona göre şampuan seçmeliyiz. Bu sayede uzun, güçlü ve parlak saçlara sahip olunabilir.Evde saç maskeleri yapılıyorsa bu maskeler kesinlikle doğal ve besleyici yağlardan yapılmalıdır.

Argan yağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlar saçlara iyi gelecektir. Bu sayede hem hacimli hem de bakımlı saçlara sahip olunacaktır.‌Saç bakımı konusundaki bir diğer önemli husus da saçlara şekil vermek için kullanılan maşalar ve sıcak uygulamalardan olabildiğince uzak durup saçları dinlendirmektir. Saçlara şekil verilmediği süre içerisinde saçlar dinlenerek toparlanıp daha hacimli ve daha dolgun görünecektir.‌Aynı zamanda duştan sonra saçları kurutmak için uygulanan işlem çok sıcak derecede olmayıp orta derecede saçlar kurutulmalıdır. Böylece saçlarda meydana gelen koparak dökülme, yanma ve yıpranma oranı muhakkak düşecektir.‌Eğer saçlar taranırken yüksek düzeyde kuruluk hissediliyorsa şampuandan sonra uygulanacak olan bir nemlendirici krem saçlara iyi gelecek ve kurulduktan meydana gelen kopma ve dökülmeyi durduracaktır.

Kadınların Saçları Bile Kırılır İncinmesinler

Saç Bakımında

‌Saç bakımında saça birebir uygulanan işlemler kadar tüketilen besinler de oldukça önemlidir.Tüketilen E vitamini, fındık, fıstık, ceviz, badem, zeytinyağı ve hindistan cevizi;yağı da saçların hızlı uzamasını dolgun ve hacimli görünmesini sağlamaktadır.‌Evde doğal ve bitkisel yağlarla hazırlanıp haftada en az bir kere saçlara uygulanacaktır;olan maskeler de saçlardaki canlılığı koruyacaktır. Çünkü sadece yıkamak ve şampuan yeterli olmayabiliyor.

Fakat dikkat edilmesi gereken bir püf noktası vardır ki yapılan maskeler saçların kökünden;ucuna doğru yapılmalıdır ve yapılan maske türüne göre maskenin saçlarda en az 30 dakika bekletilmelidir;akabinde ılık su ile durulanması gerekmektedir.‌Önerebileceğimiz son yöntem de saç boyaları ile ilgilidir. Her kadın saçlarının bakımlı ve güzel bir renge sahip olmasını ister.Fakat saç boyası seçilirken kimyasal ve saçlara zarar verecek boyalar yerine doğal ve organik boyalar tercih edilmelidir;Bu sayede saçlar daha az hasar görecek ve daha sağlıklı görünecektir. Son olarak yapılan boya işlemlerinden sonra muhakkak saçlarınıza uygun nemlendiriciler kullanın. Çünkü bu saçları besleyecek ve yıpranma oranını en aza indirecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli