Yüzünüzdeki Gözenekleri Sıkılaştırma Ve Kapatma

Sıradaki içerik:

Yüzünüzdeki Gözenekleri Sıkılaştırma Ve Kapatma

sv

Hızlı Kilo Verme Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

364 okunma — 22 Şubat 2022 18:55

Hızlı kilo verme sağlıklı zayıflama yöntemlerini merak ediyorsanız, makalemizi okumaya başlayabilirsiniz. Sevgili hanımlar, özellikle pandemi döneminde hareket alanının kısıtlanmasıyla çoğumuz evde oturmak zorunda kaldık. Tabi iş böyle olunca ne yediysek bize kilo olarak geri döndü. Bazıları ise su içse yaramaktadır. İşte böyle kiloları nasıl verebileceğinizi okuyacaksınız.

Zayıflama Yöntemlerinden Biride Sağlıklı Beslenmektir

Sağlıklı Beslenme

Zayıflama Yöntemlerinden biride sağlıklı beslenmektir. Sevgili hanımlar sağlıklı besinler tüketmek hem sağlığınıza iyi gelecek hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır. Peki nedir bu sağlıklı ve kilo verdiren besinler? Tavuk, sucuk, salam gibi yağlı proteinler tüketmek yerine yağsız proteinlerin tüketmek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Tabi et tüketenlerin yanında vejetaryenler de vardır. Bu tarz beslenen kadınlar da tahıl, baklagiller ve tohumlardan oldukça yüksek protein alabilmektedirler. Mercimek, soya, fasulye, kabuklu yemişler bu beslenme grubuna oldukça fayda almaktadır. Et ve benzeri ağır yemekler tüketmek yerine taze meyve ve sebze tüketimi kilo vermenize oldukça yardım sağlayacaktır. Çünkü meyvelerim içerdikleri doğal şekerden dolayı tatlı yeme istediğiniz giderilecektir. Tabi şekerin az tüketilmesi hatta neredeyse hiç tüketilmemesi sağlığınıza ve kilonuza faydalı olacaktır. Bu yüzden atıştırmalık olarak hangi meyve ve sebzenin mevsimi ise o tüketilmelidir. Özellikle sebzeleri ana yemek olarak tüketmek fayda vermektedir. Örneğin sağlıklı bir salata yapıp üzerine sadece çok az tavuk veya somon balığı ve badem serpiştirip yiyin. Hem tadına bayılacaksınız hem de kilo vermekte büyük bir yardımcınız olmaktadır.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak bir başka yöntem de tam tahıllar tüketmekten geçmektedir. Örneğin basit karbonhidratlar içeren makarna ve yulaf ezmesi yemek yerine tam buğday ekmeği, makarnası ve tam tahıl yulaf ezmesi tüketmek çok daha doğru olmaktadır. Çünkü basit karbonhidratlar çok çabuk enerji verip ne yazık ki kilo da aldırmaktadır. Genel olarak işlenmiş gıdalar ve karbonhidratlar yerine uzak doğadan elde edilebilen şeker ve karbonhidratlar tüketmek çok doğru olacaktır.

Diyet Listesi Zayıflama Yöntemlerinden Biridir

Diyet listesi zayıflama yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Size uygun ve sizi sıkıp yormayacak bir diyet programı uygulamak kilo vermenize yüksek oranda yardın sağlayacaktır. Örneğin tamamen ot ve otla beslenen hayvanları tüketeceğiniz bir diyet programı uygulayın. Taze meyve-sebzeler, balık ve deniz ürünleri tüketmek sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca fazla tuz tüketimi vücudun su tutmasına sebep olmaktadır. Böylelikle vücutta şişkinlik ve tâbi ki fazla kilolar ortaya çıkmaktadır. Tuz yerine farklı baharatlar kullanmak size daha iyi gelecektir. Bir süre tuzu bırakıp tuzsuz yemekler tüketildiğinde zamanla tuzsuz yemeklerin tadı size daha iyi gelmeye başlayacaktır. Sağlıklı beslenmenin adımlarından biri de kesinlikle öğün atlamamaktır. Sevgili hanımlar eğer öğün atlamanın kilo vermeye yaradığını düşünenlerdenseniz kesinlikle yanılmaktasınız. Her gün üç ana öğün iki ara öğün yiyen hanımlar kilolarını korumada daha başarılı olmaktadır. Gün boyunca düzenli aralıklarla ve küçük porsiyonlarla sağlıklı ve az kalorili yiyecekler tüketmek acıkmamanızı sağlamaktadır. Böylelikle bir anda yüklenip fazlaya yemezsiniz ve kilo almazsınız.

Zayıflamak İçin Spor Yap

Tatlandırılmış ve şekerli içeceklerden uzak durmak size fayda sağlayacaktır. Şekerli çay, meyve suyu, toz haldeki içecekler, spor içecekleri, şekerli kahveler, alkollü içecekler ve benzeri içeceklerden uzak durulması gerekmektedir. İllaki meyve suyu içilecekse bir bardaktan ilerisine geçmemek daha doğru olmaktadır. Kilo almanın sebeplerinden biri de porsiyonların kontrol edilemeyecek derecede büyük olmasıdır. Eğer. Küçük porsiyonlar kullanılırsa sevilen yemekler tüketilmeye devam edilebilmektedir. Şuna dikkat edilmelidir ki eğer düzenli beslenilirse küçük porsiyonlar açlık anlamına gelmemektedir. Ayrıca kilo verme yolculuğunda günde en az 2 litre su içilmelidir. Özellikle yemeklerden yarım saat önce içilen 1-2 bardak su fazla kalori tüketimini azaltmaktadır.

Zayıflama Egzersizleri

Eğer daha önce egzersiz yapılmadıysa hemen bu gün küçük hedeflerle başlanıp haftanın 3 gününde 30 dakika kardiyo ve aerobik egzersizler yapmaya başlamak doğru bir seçim olacaktır. İlk etapta günde 5.000 adım atmak yeterli olmaktadır. Fakat bu belirli periyotlarla arttırılabilmektedir. Akabinde yüzme, düşük tempoda koşu, bisiklete binme hem eğlenceli hem de kilo verdirmektedir. Eğer yeterli bir ekonomin varsa spor salonundaki aletleri denemek de kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Seveceğiniz ve size iyi gelecek bir alet bulana kadar farklı aletlerle çalışmak size kilo verdirmektedir.

Az Yemeli Ve Doymalısınız

Ketojenik Diyet Ve Süreklilik

Ketojenik diyet ve süreklilik çok önemlidir. Sevgili hanımlar kilo verme konusunda size önerebileceğim son şey dirayetli olmanızdır. Çünkü yapılan bir işte süreklilik sağlamak o işi uzun vadede başarılı sonuçlandırmaktadır. Daha az yemek için kendinize uygun yollar geliştirin. Örneğin her yemekte 2-3 lokma daha az yiyin. Ya da daha küçük porsiyonlar kullanın. Açlık krizlerini kontrol altına almayı öğrenin. Örneğin sadece acıkınca yemek yiyin canınız sıkıldıkça değil. Veya canınız tatlı bir şeyler çektiğinde çikolata yemek yerine güzel ve taze meyveler tüketin. Özellikle yemeklerinizi dışardan almak yerine evde yapmak hem eğlenceli bir aktivite hem de daha sağlıklı bir seçim olmaktadır. Gruplar halinde yemek yerine yalnız yemeyi deneyin çünkü yalnız yemek daha az yemeyi sağlamaktadır. Eğer bir parti veya özel gün varsa kendinizi çok küçük kaçamaklarla ödüllendirmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat bu kaçamaklar kesinlikle alışkanlık haline getirilmemelidir.

Topuklu Ayakkabıların Verdiği Ciddi Zararların Önüne Geçmek İçin Tavsiyeler

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli