Yumurtalık Kisti Tedavi Yöntemleri Ve Belirtileri Nelerdir ?

Sıradaki içerik:

Yumurtalık Kisti Tedavi Yöntemleri Ve Belirtileri Nelerdir ?

sv

Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur ? Ve Tedavi Yöntemleri

533 okunma

Saç dökülmesi nasıl durdurulmaktadır ve tedavi yöntemleri. Sevgili hanımlar bu konu biliyorsunuz ki kadın erkek herkesin canını sıkmakta ve bu konuya çözüm aranmaktadır. Bu makalemizde saç dökülmesi nasıl durdurulur? Tedavi yöntemleri nelerdir? Sorularına cevap vereceğiz.
Sevgili kadınlar maalesef stres, uygulanan işlemler, çeşitli kimyasallar, iş gereği saçlara yapılan muamele çoğu insanda saç dökülmesine sebep olmaktadır. Bunu en azından asgari düzeyde engellemek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki evde tropikal bir bakım yapılmasıdır. Kekik yağı, lavanta yağı veya biberiye yağını hindistan cevizi yağı, badem yağı veya susam yağı ile karıştırılarak saç derisine yapılan masa oldukça etkili ve pratik bir yöntem olmaktadır. Ayrıca saç derisine uygulanan masaj stresi de azaltıp sizi rahatlatacaktır. Fakat bilmelisiniz ki bu yağlar eşliğinde saç derisine uygulanan masaj yönteminde birçok olumlu yanıt alınsa da henüz bilimsel bir kanıtı bulunmamaktadır.

Saç Dökülmesini Engelleyecek Yöntemler

Saç dökülmesini engelleyecek olan bir diğer yöntem de yumurta yağı kullanmaktır. Aynı şekilde yumurta yağının da bilimsel bir gerçekliği olmamasına karşın bu yöntemi deneyenler hattı sayılır bir oranda olumlu yanıt aldıklarını bildirmektedir. Bu yöntem aynı zamanda saçta beyazlamanın ve kepeklenmenin de önüne geçmektedir. Bu yöntem saçlarınıza yumurta yağını masajla yedirilip bir gece bekletilmesi sonucunda sabah temizlenerek uygulanmaktadır. Fakat saçlarınızı sülfat içermeyen bir şampuan ile sadece bir kez şampuanlayarak temizlemeniz çok daha doğru olacaktır. Aksi halde saçlarınız kuruyup kırılır. Kullanan bireyler genelde 1 yıl boyunca düzenli olarak haftada 2-3 kullanarak etkili bir sonuç elde ettiklerini bildirmektedirler. Kesinlikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de proteine karşı hassas saçlara sahip bireylerin daha seyrek kullanması gerektiğidir.

Saç Dökülmesi Önlenebilir

Saçların Canlı Durması

Ayrıca saçlara sıcak yağ uygulamak saçlara nem kazandırıp daha fazla uzamasını da sağlamaktadır. Bu iş için kanola, zeytinyağı veya aspir yağı gibi doğal yağlar mükemmel olacaktır. Bu yöntemi uygularken yağın 40 dereceyi geçmemesine dikkat ederek saç derinize sürüp masajla ovalayın. Ardından yarım saat boyunca saçlarınızı bir duş bonesiyle sarın ve ardından şampuanla yıkayın. Şayet evde işlem sonrasında saçlarınıza uygulayacağınız bir saç kreminiz yoksa saçlarınızı bir saat boyunca mayoneze bulayıp duş bonesinde bekletmeniz saç kremiyle aynı görevi görecektir.

Saç dökülmesini önlemek için saçlarınıza kına sürmek hem saç dökülmesini durdurmak ve saçlarınızı güçlendirmek hem de saçlarınıza çok güzel bir renk vermek için çok etkili bir yöntem olmaktadır. Her ne kadar bilimsel bir kanıtı olmasa da bu yöntem oldukça etkilidir. Fakat çok sık uygulandığında saçlarınız alışır ve sürmediğiniz taktirde baş ağrısı çekebilirsiniz. O yüzden saçlarınıza çok sık kına sürmemenizi tavsiye ederiz. Kına konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de bazı cilt tipleri ile reaksiyona girerek rahatsızlık verebilmektedir. Ayrıca çok koyu renkli kınalar kimyasal içerebilmektedir.

Dinlenin

Saç Dökülmesine Bitkisel Tedaviler

Saç dökülmesi için uygulanmaktadır başka bir yöntem de saçlara yeşil çay sürülmektedir. Yeşil çay içerisinde saçları uzatacak ve dökülmesini engelleyecek antioksidanlar barındırmaktadır. Bilimsel olarak bir kanıtı olmasa da yapılan bazı araştırmalar umut vaad ettiğini göstermektedir. Bir başka yöntem de çemen otu tohumu tedavisi olmaktadır. Düzenli uygulamalar sonucunda saça parlaklık, hacim ve güçlülük kazandırmaktadır. Ayrıca saçların şekillerinin korunmasını da sağlamaktadır. Aleovera suyu ve yalancı tespih ağacı macunu saç dökülmesini engelleme yolculuğunuzda sizlere etkili bir yardımcı olacaktır. Bu yöntemi deneyen birçok kişi saç dökülmelerini kontrol altına aldıklarını belirtmektedirler. Aleoveranın uygulandığı yerde kan akışını hızlandırdığına inanılmaktadır. Yalancı tespih ağacı macunu ise saçların uzamasını ve saç derisinin rahatlamasını sağlamaktadır. Saç bakımını yaparken avokado yağını denemenizde fayda bulunmaktadır. Avokado çok besleyici bir meyve olduğu için saçlarınızı güçlendirebilmektedir.

Psikolojik Ve Ruhsal Sağlığınız Çok Önemlidir

Saçlarınızın dökülmesini engellemek için bütün bu tedavilerin yanında yaşam kalitenizi arttırmanız da çok doğru olacaktır. Örneğin daha çok protein içeren yiyecekler tüketin. Çünkü protein tüketmek saç dökülmesini büyük oranda azaltmaktadır. Saçlarınızı sülfat içermeyen şampuanlarla daha seyrek yıkayın. Ayrıca saç tipinize uygun bir şampuan seçip eğer saçlarınızı her gün yıkıyorsanız iki günde bir; yıkamayı denemekte fayda bulunmaktadır. Çünkü saçları çok yıkamak saçların doğal yağlardan mahrum kalıp kırılması, zayıflaması ve dökülmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca saçlarınıza iyi bakın.

Pozitif Ve Neşeli Olmak Şarttır

Mesela ıslakken saçlarınızı taramayı, havluyla ovalayarak kurutmayı bırakın. Ayrıca perma ve ağır kimyasal boyalarda kaçınmanız gerekmektedir. Ayrıca saçlarınızın kırılıp dökülmesine engel olmak için akşamları yatarken; yastığınıza saten bir kılıf geçirmek iyi bir seçim olacaktır. Kalitesiz peruk ve postişler de kafa derinize baskı uygulayarak saçlarınızı yıpratıp dökebilmektedirler. Hem bütün vücut sağlığınız hem de saçlarınızın sağlığı için sigarayı bırakmalısınız. Çünkü sigaranın içindeki zararlı toksinler saçlarınızın erken beyazlamasına ve dökülmesine sebep olmaktadır. Bütün bunların yanısıra eğer hamileyseniz ve saç dökülmesi tedavisi görecekseniz kesinlikle uzman doktorunuza danışmalısınız. Aksi halde siz de bebeğiniz de zarar görebilirsiniz.

İlgili Yazı Bağlantısı

Yoga Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli