Aşırı Kilo Verdiren Besinler Nelerdir ?

Sıradaki içerik:

Aşırı Kilo Verdiren Besinler Nelerdir ?

sv

İçimi Güzel Ve Faydalı Zayıflatan Bitki Çayları

300 okunma

Sevgili hanımlar, kilo verme sürecinde tüketilen yiyecekler gibi içilen çaylar da büyük önem taşımaktadır. Bilinmektedir ki besleyici ve düşük kalorili yiyecekler kilo verme yolculuğunda hanımlara oldukça yardımcı olmaktadır. Peki ya tüketilen çaylar? Onlar nasıl olmalı, hangi özellikleri taşımalıdır?Değerli okuyucularımız sizlere önerilebilecek bir numaralı çayımız yeşil çay olmaktadır.

Yeşil Çaylar

İçerdiği kafein sayesinde uyarıcı bir etki yaratmakta ve metabolizmayı hızlandırmaktadır. Ayrıca içerdiği kateşinler (antioksidanlar) sayesinde yağ yakınına yardımcı olmaktadır. İki numaralı çayımız son zamanlarda popülaritesi artmış olan beyaz çay olmaktadır. Beyaz çay, yediğimiz besinlerde bulunan yağları vücut tarafından emilmesini engelleyip kilo almanın önüne geçmektedir. Bu işlemin en etkili yolu öğle yemeğinde 2 fincan beyaz çay içmek olacaktır.

Bitki Çaylarını Tanıyalım

Bitki Çayları Rahatlatır

Biberiye çayı, içerdiği zengin vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayarak kan dolaşımını hızlandırıp enerji vermektedir. Tabi ne kadar enerji o kadar hareket ve kalori harcamak anlamına gelmektedir. Zencefil çayı, mide bulantısını alıp sindirimi kolaylaştırması özelliklerinden dolayı kilo verme yolculuğunda ve diyetlerde çok tercih edilen bir çay olmaktadır. Şu ana kadar yazmış olduğum çaylardan bulunması ve hazırlanması en kolay olan maydanoz çayı, en bilinen özelliği ödem atmasıdır. Ekstra tok tutma veya yağ yakma özelliği bulunmamasına rağmen çok tercih edilmektedir. Çünkü vücuttaki fazla suyu attırıp ödem söktürmektedir. Bu da kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.
Nane çayı, nanenin limonla karıştırılıp içilmesinin gribe karşı rahatlatıcı bir içecek olduğunu biliyoruz. Peki ya nane çayı, nedir bu nane çayı? Nane çayı, hem düşük kalorili bir içecek hem de sindirimi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca stresi azaltmakta ve iştahı da bastırmaktadır.

Biberiye Çayı

Ayrıca içerdiği kafein ve kateşin sayesinde vücut sıcaklığını arttırıp metabolizmayı hızlandırmaktadır. Rezene çayının en bilindik özelliği iştah kapatıcılığıdır. Düzenli olarak tüketildiğinde spazmı çözerek tokluk hissi verip buna bağlı olarak kilo vermeyi sağlamaktadır. Alıç yaprağı çayı, bağışıklık sistemini güçlendirir ve fazla kilolu insanlarda kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Güçlü bir antioksidan deposudur. Ayrıca yağ yakımında da oldukça başarılı bir çay olmaktadır. Kuş otu çayı, hafif müshil etkisi bulunmakta, şişliği önlemekte ve vücuttaki fazla suyu atmada yardımcı olmaktadır. Ayrıca idrar söktürücü özelliğe sahiptir ve ödem atmakta oldukça güçlü bir çay olmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Ebru 5 ay önce
  • Harika mutlaka deneyeceğim .