Regl Dönemi Ve Başa Çıkma

Sıradaki içerik:

Regl Dönemi Ve Başa Çıkma

sv

Cilt Problemlerine Evde Doğal Çözümler

9154 okunma
Cilt problemleri ne yazık ki her yaşta ve her dönemde bütün kadınların ve hatta erkeklerin de sıklıkla karşılaştığı ve ne yazık ki bireyleri üzen bir sorun ya da sorunlar topluluğudur. Yüzde çıkan sivilceler, siyah noktalar, sivilce izleri, yüzde ve vücudun çeşitli yerlerinde çıkan yağ bezeleri… Maalesef bu problemler insan hayatını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Cilt problemleri ne yazık ki her yaşta ve her dönemde bütün kadınların ve hatta erkeklerin de sıklıkla karşılaştığı ve ne yazık ki bireyleri üzen bir sorun ya da sorunlar topluluğudur. Yüzde çıkan sivilceler, siyah noktalar, sivilce izleri, yüzde ve vücudun çeşitli yerlerinde çıkan yağ bezeleri… Maalesef bu problemler insan hayatını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Öyle ki bazı insanların psikolojisi üzerinde dahi olumsuz etkiler yaratmaktadır. Her insan cildini sever ve kusursuz görünmesini ister. Bu makalemizde cilt sorunları nelerdir. Sebeplerini ve çözümlerini konuşacağız.

Doğal Yüz Bakımı

Siyah Nokta Ve Çözümleri

Siyah noktalar oldukça yaygın rastlanan ve görüntü bakımından rahatsız edici bir problemdir. Özellikle yağlı ciltlerde burun üstünde ve çevresinde, çene kısmında ve alında olmakla beraber yüzün her yerinde görülebilmektedir. Ve maalesef aynanın karşısına geçildiği zaman kişiyi hayata karşı demoralize etmektedir. Bu siyah noktalardan büyük oranda kurtulabilmenin yöntemlerinden biri yoğurt ve limon karışımıdır. Yoğurt ve limonu doğru oranda karıştırıp haftada en az bir kez göz çevresi hariç yüze sürülüp daha sonra da ılık suyla yıkanırsa iyi sonuçlar alınabilmektedir.
Bir diğer yöntem de yumurta beyazıdır. Yumurta beyazını siyah noktaların olduğu bölüme sürülüp üzerine bir kat peçete konup tekrar yumurta akı ve tekrar peçete ve son olarak tekrar yumurta akını sürülüp kuruyana kadar beklenirse siyah noktaların çıktığı ayrıca yüzün daha gergin ve sık olduğu görülmektedir. Ayrıca yumurta beyazı ve kahve de doğru miktarda karıştırılıp yüze sürülür ve sonrasında ılık su ile yıkanırsa siyah noktaların azaldığı görülmektedir. Ayrıca karbonat, kil maskesi, zerdeçal-nane, aloevera da oldukça etkili yöntemlerdendir. Bunların yanında diş macunu da etkili bir yöntem olmaktadır. Limon ve bal da siyah nokta tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca yüze buhar banyosu yaptırmak ve yeşil çay maskesi de siyah noktalara veda etmenizi sağlamaktadır.

Yüz Temizliğinin Önemi

Sivilce Ve Sivilce İzleri

Sivilce ve sivilce izleri de siyah noktalar gibi zamanla can sıkıcı bir hal alabilmektedirler. Aslında sivilceler çok sorun yaratmazlar fakat stresli bir günün ertesinde çıkan basit bir sivilcenin patlatılması ve o sivilceyle oynanması hoş olmayan ve geçmeyen bir sivilce izine dönüşebilmektedir. İşte tam da böyle bir sorunla karşılaşılmaması için ev yapımı doğal yöntemler önereceğiz. Örneğin elma sirkesinin asidik yapısı bu konuda yararlı olmaktadır. Ayrıca limon da bu konuda iyi bir yardımcıdır. Fakat hassas bir cildi olan bireyler için limon çok da kullanışlı olmayabilmektedir. Çünkü limonun yüksek asidik yapısı ciltte kızarıklık ve tahrişe sebep olabilmektedir. Bunun dışında gül suyu ve balla hazırlanacak olan kremsi bir maske olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Aynı zamanda çilek ve bal maskesi de bu konuda oldukça iş görmektedir. Cezvede kaynatılmış bir demet maydanoz suyu da sivilce izi tedavisini olumlu sonuçlandırmaktadır. Aynı zamanda gül suyu, maden suyu veya normal su ile oluşturulan buz küpleriyle yapılan soğuk kompres de sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde iyi bir etmendir.
Bütün bu yazdıklarımızın yanısıra doğru beslenmek ve kendimize iyi bakmak en etkili ve en kesin çözümdür. Aynı zamanda yapılan işte süreklilik çok önemlidir. Düzenli ve uzun süre devam eden tedaviler kesinlikle olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Cildimizi sevmek kendimizi sevmektir. Unutmayın ki en değerli giysiniz cildinizdir.

Regl Ağrılarıyla İlgili Yazımızı Mutlaka Okumalısınız

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar