Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sıradaki içerik:

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

sv

Evde Yüz Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

308 okunma

Değerli okuyucular cilt bakımında belki de en önemli olan husus yüz bakımıdır. Çünkü aynanın karşısına geçip bakıldığında görünen ilk yer;bir iş görüşmesi, bir ilk buluşma veya ilk tanışmada dikkat çeken ilk yer yüzdür. Bu yüzden bakımlı, güzel ve temiz bir yüze sahip;olmayı her kadın hatta her insan ister.O halde buyurun okumaya devam ediniz. Eminiz ki burada her insana uygun öneriler bulacaksınız.Yüz bakımında dikkat edilmesi gereken;ilk ve en önemli konu temizliktir. Sabah uyanırken, akşam uyumadan önce, yapılan günlük makyajlardan veya ağır makyajlardan sonra;muhakkak yüzün uygun bir sabun ya da;uygun bir yüz temizleme jeli kullanılarak güzel ve narin bir şekilde ılık suyla;yıkanıp temizlenmesi gerekmektedir.

Önemli Yüz Bakımı

Bu işlemi gerçekleştirirken cilt tipine uygun bir sabun veya jel seçmek oldukça önemlidir. Örneğin; yağlı bir yüz için süt özlü sabun veya jel kullanımı yüzü daha da yağlandıracaktır. Yağlı yüze sahip bireyler için kükürt sabunu;rüşur taşı sabunu veya kil sabunu öneriler arasında yer almaktadır. Çünkü bu tür sabunlar ciltteki yağı ve ölü hücreleri temizleyerek,sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engellemektedir. Fakat kuru bir yüze sahip bireyler pirinç sabunu, süt özlü sabunlar, zeytinyağı özlü sabunlar ve Defne yağı özlü sabunlar tercih etmelidir. Çünkü bu tür sabunlar ciltteki kuruluğu gidererek nemlenmesini ve canlanmasını sağlamaktadır.

Her Alana Özgü Sabunlar

Yüz Bakımında Nemlendirme

‌Yüz bakımında ikinci önemli konu da nemlendirmedir. Sevgili kadınlar yüz temizleme işlemi bitirildikten sonra yüzde kurumaya bağlı çatlakların meydana gelmemesi için yine cilt tipine uygun nemlendirici kremler kullanımı oldukça önemlidir. Yine sabunlar gibi krem seçiminde de yağlı ciltler için süt veya yağ özlü nemlendiriciler yüzün daha da yağlanmasına neden olmaktadır.‌Yüz temizlenip arındırıldıktan sonra peeling yapmak yüzdeki leke oluşumunu engelleyip ve ölü hücrelerden arındırılmasını sağlamaktadır.

Dileğe göre hazır peelingle bu işlemi yapılabilmektedir ya da çok basit fakat yüksek etkili bir yöntem olan içilen Türk kahvesinin telvesine birkaç damla limon eklenip yüze peeling uygulanabilmektedir.‌Yüz bakımında bir başka adım da haftada en az bir veya iki kez uygulanabilmektedir yüz tipine uygun doğal maskelerdir. Bu konuda en önemli nokta maske seçimi yapılırken ciltte alerjik bir reaksiyon gösterip göstermemesine dikkat edilmesi noktasıdır.

Doğal Bir Yüz En Sağlıklısıdır

Mesela hassas ciltlerde yüksek asidik yapıya sahip olan maskeler kesinlikle tercih edilmemelidir. Aksi halde yüzde kızarıklık kaşıntı ve tahrişe sebep olabilmektedir. Bütün bu işlemleri yaparken daha önce de belirttiğimiz üzere cildinizin hangi ürünlere alerjik reaksiyon gösterdiğini bilmek bireyler için çok önemli bir husustur. Şayet bilinmiyorsa da yapılan maskeler ilk olarak kulak memesi kısmının arkasında denemeli ve herhangi olumsuz bir reaksiyon alınmıyorsa işlem yüze de uygulanabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
avatar