Tembellik Nedir? Tembellikten Nasıl Kurtulabilirim ?

Sıradaki içerik:

Tembellik Nedir? Tembellikten Nasıl Kurtulabilirim ?

sv

Düz Bir Vücut İçin Yapılması Gerekenler

339 okunma

Düz bir vücut için yapılması gerekenler. Düz bir karın için spor, oldukça önemli bir aktivitedir. Yaz geldi ve tatile gitmeye hazırlanıyorsunuz. Denizde yüzeceksiniz ve mayonun içinde kusursuz bir görünüme sahip olmak istiyorsunuz. O halde dümdüz bir karın sizi mayonun içinde kusursuz gösterecek yollardan biridir. O halde iyi beslenmenin yanında spor yapmak önem taşımaktadır. Peki hangi spor ve egzersizler yapılmalıdır? Ne yaparsam kısa sürede düz bir karna sahip olabilirim? Diyorsanız okumaya devam ediniz.

Düz Bir Vücut İçin Doğru Diyeti Uygulayın

Gece yatmadan 2-3 saat öncesine kadar bir şeyler yemeyi kesin. Böylelikle daha önce yediklerin vücudun tarafından dengeli bir şekilde sindirilecektir. Ayrıca uyumadan önce tüketeceğin yiyecekler uyurken vücudun yavaşlayacağı için sindirilemeyecektir. Gece yatmadan önce tüketeceğin yiyecekler sindirilip enerjiye dönüşmeyeceği için kilo ve yağ olarak sizlere geri dönecektir. Sağlıklı ve dengeli beslenmek düz bir karın için iyi bir yardımcı olmaktadır.

Doğru Diyet Çok Önemlidir

Meyve, sebze ve tahıl ağırlıklı beslenmek; cips, fast food ve şekerle beslenmekten çok daha sağlıklı olmaktadır. Böylesine basit bir yolla bile göbeğinizi erdiğini ve düz bir karın için yolculuğun başladığını hissedeceksiniz. Bol bol fasulye, soya, yağsız et ve kabuklu yemişler benzeri yağsız proteinler tüketmek gerekmektedir. Tamamen tam tahıllı ve tamamen tam buğdaylı ürünleri tüketmek rafine edilmiş gıdalardan çok daha sağlıklı olmaktadır. Ayrıca tüketilen süt ve süt ürünlerinin de az yağlı veya tamamen yağsız olması düz bir karın için fayda vermektedir. Olabildiğince az tuz tüketim. Hatta periyodik olarak azaltıp tamamen bırakmak size çok daha iyi gelecektir. Zaten bir süre sonra tuzsuz yemekler de size güzel bir tat verecektir.

Vücut Geliştirmek İçin Porsiyonlarınızı Küçültün

Doğru gıdaları yiyor olmanız fazla yiyebileceğiniz anlamına asla gelmemektedir. Sadece doyana kadar yemeli ve aç hissetmemek için gün içinde sağlıklı atıştırmalıklar tüketmelisiniz. Porsiyonları küçültmek demek tabağınız dolu olsa da az yemeniz anlamına gelmektedir. Tabi tabağınızın dolu olması da gözünüzün de dolması anlamına gelmektedir. Fakat porsiyonlarınızın yarısını meyve ve sebzelerle doldurmaktan kaçınmayın. Yemek yerken küçük lokmaları çok çiğneyerek tüketmek fayda vermektedir. Çünkü çok çiğnemek hem şişkinlik yapmaz hem de sindirimi hızlandırmaktadır. Lahana, kenevir, karnabahar, kabak, karalahana, brokoli, muz benzeri yiyecekler tüketmek düz bir karın için oldukça önemlidir.

Çünkü bu besinler vücut tarafından yavaş emilmekte ve acıkma süresini uzatmaktadır. Ara öğünlerde besleyici ve bol proteinli besinler tüketin. Böylelikle metabolizma düzene girer ve kan şekeri düzenlenmektedir. Gün içerisinde 2-3 büyük öğün yemek yerine belirli periyotlarla sık sık ve az az yeyin. Fakat tüketilen yiyecekler hafif ve sizi yormayacak tarzda olmalıdır. Düzenli olarak su içilmelidir. Çünkü su içmek vücuttaki toksinleri atmaya ve dışkılamaya yardımcı olmaktadır. Böylelikle düz bir karna daha çok yaklaşmış olursunuz. Alkol tüketimi aslında bütün insanların kesmesi gereken bir içecek türü olmaktadır. Çünkü alkol zararlı olmasının yanında vücudun aşırı östrojen salgılanmasını sağlayıp kilo vermeyi engellemektedir.

Fit Bir Vücut İçin Doğru Egzersizleri Yapın

Evet sevgili hanımlar günde 100 mekik size oldukça iyi gelecektir. Fakat karnınızda büyük bir yağ tabakası varken pek iş görmemektedir. O yüzden kardiyo egzersizler vücudunuzu ısıtacak ve çektiğiniz mekiklerden yararlanmanızı sağlamaktadır. Her gün 30 dakika ile başlayıp zamanla arttırarak egzersizler yapmak düz bir karın için size yardımcı olacaktır. Elbette iki gün dinlenmeyi unutmayın. Bunların yanında dans etmek, bisiklete binmek, yüzmek, yürüyüş yapmak sizin için iyi alternatifler sayılabilmektedir. Squat yapmak da hem güzel bir popo hem de düz bir karın için vazgeçilmez egzersizler arasında yer almaktadır. Kaslarınızı geliştirmek için kuvvet gerektiren sporlar yapmayı ihmal etmeyin.

Egzersizler Vücudu Dinç Tutar

Sağlıklı Yaşamayı Unutmayın Her Şeyden Önce

Bütün bu yolculuğa başlamadan önce aslında yapılacaktır bu en önemli ve doğru şey bir uzmana danışmak olmaktadır. Uzman bir diyetisyen ve spor koçu doğru bir programla size yardımcı olacaktır. Şiddetli egzersizler ve sağlam bir diyet için uygun bir bünyeye sahip olup olmadığınızı öğrenmek için genel bir sağlık kontrolünden geçmek doğru bir seçenek olacaktır. Bu konularda alacağınız desteğin profesyonel bir destek olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca bir diyet programına başlarken moda olmuş diyetleri uygulamak yerine size uygun bir diyet programı uygulamak kesinlikle daha sağlıklı olacaktır. Diyet yapmaktaki bir diğer husus da kendinizi aç bırakmamanızdır.

Moral Ve Motivasyon Çok Önemlidir

Çünkü aç kalmak kilo vermek için değil dirençsiz kalıp hasta olmak için iyi bir yöntemdir. Her zaman ne iş yaparsanız yapın dirayetli ve sabırlı olmaya özen gösterin. Çünkü bu tarz konular zaman alan ve sabır gerektiren konulardır.
Gün içerisinde yaşayacağınız herhangi bir durum sizi strese sokabilir. Koşu yapmak, doğa yürüyüşleri ve edinebileceğiniz hobiler sizi stresten bir miktar da olsa uzaklaştırabilmektedir. Kendinizi sürekli yorgun ve halsiz hissetmeniz için yeterli düzeyde uyumanız önem arz etmektedir. Çünkü yeterince uyumak yeme isteğinizi azaltacaktır.

Yüzünüzdeki Gözenekleri Sıkılaştırma Ve Yok Etmek İçin Tıklayın

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli