İçimi Güzel Ve Faydalı Zayıflatan Bitki Çayları

Sıradaki içerik:

İçimi Güzel Ve Faydalı Zayıflatan Bitki Çayları

sv

Narin Ve Güzel Bir El İçin Neler Yapılmalıdır El Bakımı

612 okunma

Sevgili kadınlar, günlük yapılan işlerden, deterjanlardan, fazla sıcak ve fazla soğuk sudan, toprakla ilgilenmekten veya başka herhangi yıpratıcı bir sebepten ötürü eller hırpalanıp zarar görmektedir. Bir kadının zarafeti elbette ellerinden başlar. Çünkü iletişim kurmada en çok kullanılan organ eldir. Selamlaşmada, bir şey anlatılırken kullanılan jest ve mimiklerde, yapılan herhangi bir çalışmada en çok eller kullanılmaktadır. Bu yüzden kadınlar ve dahi bütün bireyler ellerinin güzel ve bakımlı olmasını istemektedir. Biliyorsunuz ki bu sadece isteyerek olacak bir şey değildir. Bunun için biraz çabalamalı bir takım bakımlar yapılmalıdır. O halde yapılması kolay ve etkili el bakım çözümlerini okumaya hoş geldiniz. El bakımında en temel ve en önemli basamak temizliktir. Biliyorsunuz ki eller neredeyse her yere temas ettiğinden sürekli mikroplarla iç içedir. Bu yüzden eller sık sık yıkanmalıdır. Gün içerisinde 2-3 defa yumuşak bir sabunla yıkanıp iyice durulanmalı ve nemli kalmaması için iyice kurulanmalıdır. Soğuk havalarda eldiven takılmalıdır.

El Bakımındaki Önemli Basamaklar

El bakımında ikinci önemli basamak ise nemlendirme. Eller de tıpkı yüz gibi besleyici ve sıkılaştırıcı nemlendirici kremler ile beslenmelidir. Eller güzelce ve cilt tipine uygun bir sabunla yıkanıp;kurulandıktan sonra yine cilt tipine uygun bir kremle güzellikle nemlendirilmelidir. Aslında nemlendime günün her anında kuruluk hissedilen her zaman uygun bir kremle yapılabilir. Ara sıra ellerinizi ve tırnaklarınızı limon suyuyla ovmanız ve masaj ;uygulamanız da ellerinize ve tırnaklarınıza gayet iyi gelecektir. Eğer kozmetik mağazalarından aldığınız nemlendiricilerden memnun kalmıyorsanız,evde yapabileceğiniz doğal kremler sizler için harika seçenekler olacaktır. Örneğin salatalık kremi ( 5 kaşık salatalık suyu, 3 kaşık tatlı badem yağı, 4 kaşık kakao yağı krem kıvamına gelene kadar karıştır buzlukta biraz beklet sonra sür 10 dakika sonra yıka), yulaflı ve ballı krem, ananaslı krem gibi nemlendiriciler ellerinize iyi hissetirecektir.

El Bakımı Önemlidir

El bakımında bir diğer öneri de gece yatmadan önce yapılacak işlemlerdir. Geceleri yatmadan önce ellere zeytinyağı sürülüp masaj yapılırsa yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olunabilir. Zeytinyağı doğanın mucizevi bir bakım yağıdır. Bu yüzden eller için de mükemmel bir bakım ürünüdür. Haftada en az bir kere de ellere yoğun bir kremle parmak uçlarından ;sonlarına kadar masaj yapmak, avuç ve ellerinizin arkasını da ovmak ve masaj;uygulamak pürüzsüz bir ele sahip olmanızı sağlayacaktır.Ellerinize uygulayacağınız peeling ve maskeler de el bakımın önemli bir yer tutmaktadır. Doğal peeling olarak ellerinize limonlu türk kahvesi telvesini sürerseniz ellerinizi;ölü derilerden arındırıp zamanla oluşan lekeleri açmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca tırnaklarınıza iyi gelecek olan çinko, kalsiyum, protein, demir, bakır ve biotin içeren besinler tüketmeyi sakın ihmal etmeyiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar