Cilt Problemlerine Evde Doğal Çözümler

Sıradaki içerik:

Cilt Problemlerine Evde Doğal Çözümler

sv

Kadın Ve Spor Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi

414 okunma
Kadınlar erkeklere göre oldukça narindirler. O yüzden ağır sporlar yapmak pek de kadınlara göre değildir. Kadınlar ağır sporlar yapmak yerine daha çok esneklik ve kuvvet gerektiren sporlar yapmayı tercih ederler.

Kadınlar erkeklere göre oldukça narindirler. O yüzden ağır sporlar yapmak pek de kadınlara göre değildir. Kadınlar ağır sporlar yapmak yerine daha çok esneklik ve kuvvet gerektiren sporlar yapmayı tercih ederler.

Peki Neden Spor ?

Bütün bireyler için spor önemli bir aktivitedir. Bu yüzden olabildiğince çocukluktan başlayıp yaşam boyunca kişinin bünyesine uygun sporlar alışkanlık edinilmelidir.Spor yapmak kişiye hem esneklik hem de kuvvet kazandırmaktadır.Bireylerin zinde kalmasını ve enerjik olmasını sağlar.Spor yapmak sağlık açısından da oldukça yararlı bir aktivitedir.Stres ve depresyon oranını düşürür.Kişinin kondisyonunu arttırır.

Spor Yap Uzun Yaşa

Peki Hangi Yaş Grubu Hangi Sporu Yapmalı ?

Spor küçük yaşta yani 7-10 yaş arasında başlanması gereken bir aktivitedir. Bu yaş grubundaki çocukların jimnastik, yüzme tarzında sporlara yönelmeleri çok doğru olacaktır. Belirli bir spor geçmişi olan yani sporu uzun süredir bir alışkanlık haline getiren kadınlar için pilates uygun bir spordur. Fakat spora yeni başlamış bireyler için pilates önerilmemektedir. Çünkü güçlü bir omurga ve adeleler ve sağlam bir denge gerektirdiği için yeni başlayanlar için zorlayıcı olabilmektedir.Yüzme sporu da özellikle geniş omuzlu kadınlar tarafından sık tercih edilen bir spordur. Yüzme sporu kasların hacimlenmesi ve vucüt yapısının gelişmesi için oldukça uygun bir spor dalıdır. Aynı zamanda kalp ve karaciğer sağlığı için de oldukça faydalı bir spordur.

Meditasyon da Bir Spordur


Jimnastik kadınlar için oldukça uygun bir spordur. Kadınların vücut yapısı erkeklerin vücut yapısından farklı olarak daha güçlü kalça yapısına ve daha esnek kaslara sahiptir. Ayrıca kadınların erkeklere göre minyon yapısı kadınları daha çevik ve esnek kılmaktadır. Bu yüzden jimnastik sporu kadınla için biçilmiş kaftan olmaktadır. Kadınların küçük yaşta bu yönde eğitim almak oldukça yararlı olacaktır.
Ayrıca bilinmelidir ki eğer bireyler daima aynı pozisyonu gerektiren bir işte çalışıyorsa arada bir farklı hareketler yapmak vücut için iyi bir hamle olacaktır. En basit olarak asansör yerine merdivenleri kullanmak güzel bir yöntem olabilir.
Bazı kadınlar işe yürüyerek gittiklerini, bütün gün ev işi yaptıklarını, ayakta çalışmayı gerektiren bir işte çalıştıklarını veya çok hareketli olduklarından dolayı bunun spor yapmak yerine geçtiğini ve spor yapmaya ihtiyaç duymadığını söylemektedirler. Ne yazık ki bazı günlük rutinler spor yapmanın yerine geçmemektedir. Çünkü spor yapmak için kasların düzenli olarak çalıştırması gerekir. Böylece hem kilo hem de sağlık korunmuş olur.

Spor Yapmak Vücudu Dinç Tutar

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar