Gebelikte Şişkinliği Önleme

Sıradaki içerik:

Gebelikte Şişkinliği Önleme

sv

Squad Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

154 okunma

Squad Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Bu sorular aslında merak konusu olsa bile aslında, kadınların başının belası durumuna gelen fazla kilolar veya istenmeyen ,kilolara birebir çözüm olarak nitelendirilebilmektedirler. Zayıflamak için bir diyetisyene veya kendi,programımızı belirlediğimiz zaman bütün bunlara sporu da mutlaka eklememiz gerekiyor. Çünkü spor olmazsa olmazlardandır,buna ek olarak squad bütün kasların çalışmasını sağlayan nadir egzersizler arasında sayılıyor dik bir vücut için sizi yazımızın devamına davet ediyorum.

Squad Tam Olarak Nedir ?

Yabancı bir kelime olan squad türkçe karşılığı aslında çömelmedir. Direkt olarak bacakları harekete geçiriyor gibi görünse de aslında tüm vücudu sağlıklı ve dinç bir hale getirip daha sıkı olmasını sağlayabiliyor. Bu çömelme hareketini günün istediğiniz vaktinde yapabilir ve rahat hisettiğiniz her yerde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer fıtness ile uğraşıyorsanız kas yapmanızı bel ve bacaklarınızı güçlendirebilecek,en iyi egzersiz olabilir. Bu hareketi vücut ağırlığınızın yanı sıra ek ağırlıklar kullanarakta yapabilirsiniz. Yalnız dengeli ve dikkatli yapmakta yarar var çünkü bununla beraber ciddi denilebilecek sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Hareketleri yaparken sık sık kendinizi yormadan mola vermeyi unutmayın.

Nasıl Yapılır ?

Harekete başlamadan önce ciddi sağlık sorunlarınız varsa kesinlikle bu hareketi yapmayın. Bildiğiniz bir sağlık probleminiz yoksa o halde devam ediyoruz.Öncelikle bacaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra el ve kollarınızı yere doğru bir şekilde paralel,uzattıp hareketi yapabilirsiniz. Burada hareketi yaparken bacaklarınızın omuz genişliğinde,açık olduğundan emin olunmaktadır. Aksi durumda bacak kaslarınızı ve belinizi değil yanlarınızı kullabilmektedir.Olacaksınız ki buda istenmeyen,ağrılara neden olabilmektedir. Vücudunuzun bütün üst kısmını kafanız dahil yere doğru eğimli bir şekilde ayak hizanızda tuttuktan sonra çömelmeye başlayabilrisiniz. Bu hareketler karın kaslarınızı da aktif bir şekilde çalıştırmanızı sağlayacaktır. Bu hareketleri spor geçmişinizi baz alarak setlere ayırıp en az on tane olacak şekilde beş set şeklinde tekrarlayabilirsiniz.

Hareket Esnasında Uyulması Gereken Noktalar

Bu harekette ayaklarınızın pozisyonu çok önemlidir. Dengeli bir açı yakalayabilmek için ayaklar mutlaka omuz genişliğinde olmalı ve bacak dirseklerinin eğimini vücudunuza göre ayarlamanız lazım. Bu hareket aslında çok iyi çünkü hareketi yanlış yaptığınızda vücudunuz sizi uyarmakta olup bunu çeşitli ağrı ve sızılarla dile getirmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli